Moto Guzzi

Nowa granica enduroMoto Guzzi V85 TT to coś więcej niż tylko maszyna, to esencja przygody na dwóch kołach. To więcej niż środek transportu, to żywy mechaniczny organizm, który uwodzi dusze i czyni ją wolną. Ten motocykl uosabia chęć podróżowania, pozwala odzyskać czas i zamienić go w niesamowite przeżycia.

Zapach przygodyTT (tuttoterreno z wł. każdy teren) – pod tymi dwiema literami kryje się opowieść o bezdrożach Afryki, pragnieniu ucieczki, nieodkrytych miejscach, niekończących się szutrowych wstęgach i piaskach pustyni. To skrót przywodzący wspomnienia prawdziwych Rajdów Paryż-Dakar, rajdów z czasów, kiedy ta wyczerpująca konkurencja przekraczała Saharę, ale jeszcze nie stała się tylko i wyłącznie walką z czasem. W latach 80. była to wciąż prawdziwa przygoda dla najtwardszych maszyn i ludzi. Każdy, kto dojechał do mety i pokonał szlaki Algierii, Mali czy Senegalu mógł świętować swoje zwycięstwo. Motocykle, na których wówczas startowali zawodnicy, były praktycznie fabrycznymi modelami jedynie z detalami zmodyfikowanymi przez ekipy serwisowe śmiałków. Te dwie literki to klimat przygody, do której powraca Moto Guzzi V85 TT. Motocykl enduro ze średnią pojemnością silnika i klasyczną linią przypominającą w pewnym sensie Moto Guzzi V65 TT, którym Claudio Torri wystartował w legendarnym afrykańskim wyścigu w roku 1985.

Styl lat osiemdziesiątych: konkrety zawarte w szczegółachMoto Guzzi V85 TT to nie tylko motocykl, to relaksująca i przyjemna wizja z jednoczesnym pragnieniem przygody. To wizja, w której odkrycia i podróże stają się jednością ze stylem motocykli enduro będącymi ikonami lat 80. Właśnie z tych kultowych obecnie maszyn czerpie model V85 TT i w pełni oddaje klimat maszyn, które po raz pierwszy opuściły nudny asfalt w celu eksploracji bezdroży. To styl nawiązujący do motocykli wytrzymałych, prostych, ale też lekkich. Wysoko umieszczony przedni błotnik, podwójne światła dla zapewnienia maksymalnej widoczności w nocy, szeroka kierownica i mocno przetłoczony zbiornik paliwa nadają temu modelowi najważniejsze cechy, cechy których oczekujemy od turystycznego enduro. Prostota i charakter są tu kluczowymi zagadnieniami. Kolejnym aspektem towarzyszącym tworzeniu V85 TT to stałe dążenie do zmniejszenia masy pojazdu, ponieważ podróż z dala od cywilizacji wymaga lekkiego i poręcznego motocykla, który w trudnym terenie pozwoli prowadzić się bez nadmiernego wysiłku.

Technologia, bezpieczeństwo i wyposażenie: prawdziwą przyjemnością jest najdłuższa wyprawaMoto Guzzi V85 TT daje ci wszystko to, czego oczekujesz od motocykla oraz to, o czym byś nawet nie pomyślał. Łączy dwie przestrzenie: najnowsze technologie z tak bardzo pożądaną klasyką. Funkcjonalność i styl współpracują z najnowszymi technologiami ułatwiając jazdę i utrzymując wysokie standardy bezpieczeństwa: ABS, kontrola trakcji, tempomat, wyświetlacz TFT, zmienne tryby jazdy oraz zupełnie nowy silnik V-twin. V85 TT to idealna konfiguracja osiągów, poręczności i stylu, w której sama moc silnika, wyrażona w cyfrach, po prostu nie ma znaczenia. Najnowsza jednostka napędowa jest przyjazna dla początkujących motocyklistów, ale ostrzejsze potraktowanie manetki gazu wzbudzi ekscytację także u bardziej doświadczonych jeźdźców.

Moto Guzzi V85 TT dzięki specjalnie zaprojektowanemu siedzeniu pozwala na wygodną, nawet najdalszą podróż, ale zapewnia też pełną kontrolę nad maszyną podczas terenowej jazdy na stojąco. Nie bez znaczenia jest także zoptymalizowane miejsce umieszczenia podnóżków kierowcy oraz wygodna, wysoka i szeroka kierownica. Pasażerowi zaś komfort jazdy zapewniają: wygodne siedzenie, nisko umieszczone podnóżki oraz ergonomicznie zaprojektowane uchwyty.